yorkshire terrier

Użytkowy pies, który stał się luksusowym towarzyszem

nazwa oryginalna: Yorkshire Terrier

inne nazwy: Yorkie, Yorkshire

typ budowy: lupoidalny

masa ciała psa: do 3,5 kg

pielęgnacja włosa

missing commontext for 'FCI_group_number' 3

Teriery
AKC CKC KC FCI

kraj pochodzenia Wielka Brytania

  • Giant (powyżej 45 kg)
  • Maxi (26-44 kg)
  • Medium (11-25 kg)
  • Mini (1-10 kg)

ciekawostka

?

Imponująca sierść yorshire terrierierów zdecydowanie wyróżnia je spośród innych ras psów. Charakterystyczny długi i delkatny włos tych psów przypomina budową włos ludzki i również stale rośnie. Sierść jest pozbawiona podszerstka. Długa, jedwabista i lśniąca szata wymaga regularnego dostarczania wielu skałdników pokarmowych, dlatego bardzo istotne jest odpowiednie żywienie yorków

Yorkhire terrier przypomina nieco dumnego, miniaturowego lwa z imponujacą, długą agrzywą. Choć może to wyglądać rozkosznie, nie wolno zapominać, że ten pies jest terierem, i jako taki był użytkowany w przeszłości, zanim wkroczył na salony.

Wbrew powszechnej opinii yorkshire terrier to nie kruchy "piesek -ozdoba". To inteligentny i żywiołowy pies, który potrzebuje wiele uwagi ze strony opiekuna i sporej dozy zróżnicowanej aktywności fizycznej.  Mimo niezwykłej wprost energii psy tej rasy są z natury bardzo zrównoważone.

 

yorkshire terrier krótko o rasie:

Yorkshire terrier to efektowny pies, o długim, jedwabistym włosie swobodnie opadającym do ziemi i  wyraźne rozdzielonym boki przedziałkiem biegnącym od nosa do końca ogona. To pies o zwartej budowie i dumnej, wysokiej postawie sprawiającej wrażenie dużej pewności siebie. Pomimo niewielkiego wzrostu jest psem silnym, aktywnym i pełnym werwy, ze wszystkimi cechami temperamentu teriera.